Buderhin należy do produktów wysokiej jakości

Rozedma płuc jest chorobą, które często rozwija się bardzo powoli. Zazwyczaj choroba jest następstwem przewlekłego zapalenia oskrzeli. W płucach dochodzi do powstania wolnych przestrzeni, które stopniowo wypełniają się powietrzem. W ten sposób tworzą się pęcherze rozedmowe. Powodują one trudności w oddychaniu, czego konsekwencją może być niewydolność oddechowa. Występują dwa typy tej choroby: rozedma środka zrazika oraz rozedma całego zrazika. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi rozedmy jest palenie papierosów.

Początkowymi objawami tej choroby jest świszczący oddech. U chorych obserwuje się również obniżoną wydolność fizyczną. Stopniowo pojawiają się duszności oraz suchy kaszel. Z czasem może dojść do rozwoju sinicy, czyli niedotlenienia organizmu. Sinicę można stwierdzić na podstawie zmian koloru ust bądź paznokci.

Rozedmę można zdiagnozować na podstawie badania RTG klatki piersiowej. Czasem wskazana jest tomografia komputerowa lub spirometria. Nieleczona rozedma powoduje wiele komplikacji, w tym poważne choroby płuc. 

sprawdź jak się można zarazić żółtaczką http://www.ospawietrzna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *